Walentynki na wesoło z GOKiem / 2016-02-22

Walentynkowa niedziela była okazją do spędzenia czau w miły sposób, nie tylko dla tych zakochanych. Gminny Ośrodek Kultury w Mstowie jako Organizator Koncertu walentynkowego wyszedł z ofertą nietypowego spotkania, nie tylko do mieszkańców Mstowa. Przybyli goście mogli skosztować prawdziwej uczty dla zmysłów. Artysta wieczoru - Krzysztof Daukszewicz (satyryk, felietonista, piosenkarz) zaskoczył wszystkim wspaniałym występem. Pełnym wdzięku dowcipem, mistrzostwem wykonania i niepowtarzalna atmosferą, którą budowały jego wypowiedzi. Już od pierwszej chwili artysta zaskarbił sobie sympatię słuchaczy zgrabnymi dowcipami i anegdotkami z życia codziennego. Żart i błyskotliwość treści stały się wspaniałą "śmiechoterapią". Taka ilość śmiechu bez wątpienia przysporzyła niejednemu odbiorcy dużo zdrowia. Wspaniałym dopełnieniem występu był koncert muzyczny na gitarze, który kołysał i uspokajał zestresowane serca. Każdy, kto chciał wrócić jeszcze do tego wyszukanego i subtelnego dowcipu mógł zakupić sobie książkę autorstwa pana Daukszewicza i dodatkowo otrzymać pamiątkowy autograf.
Tego samego wieczoru jeszcze kilka serc mocniej zabiło, z powodu rozstrzygnięcia konkursu i wręczenia nagród. Coroczny konkurs literacki "Mstowskie Złote Pióro" organizowany przez Bibliotekę Gminną w Mstowie, skupił uwagę wielu uczestników. Tegoroczna edycja dotyczyła własnoręcznie napisanego listu miłośnego, osnutego legendą o Skale Miłości - będącej symbolem Mstowa. Nagrodzonych zostało 14 prac. Natomiast siedem nagrodzonych osób stanęło na scenie by otrzymać gratulacje z rąk Wójta Gminy Mstów p. Tomasza Gęsiarza. Były to osoby nagrodzone w dwóch kategoriach za I, II, III miejsce oraz jedna nagroda jury. Wśród nich znaleźli się:

• w kategorii dorośli:
  • Przemysław Zarychta - wyróżnienie

• w kategorii uczniowie Gimnazjum:
  • Natalia Łapaj – I miejsce
  • Klaudia Nowak – II miejsce
  • Julia Kuban – III miejsce
  • Kinga Kowalczyk – wyróżnienie
  • Julia Gajosek – wyróżnienie
  • Weronika Gerke - wyróżnienie

• w kategorii uczniowie Szkół Podstawowych
  • Kinga Walencka – I miejsce
  • Natalia Pudło – II miejsce
  • Anita Stępień – III miejsce
  • Klaudia Jakubczak – wyróżnienie
  • Adam Kot – wyróżnienie
Wszystkim przybyłym gościom serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy za rok.