Modernizacja Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie - etap II / rozpoczęcie prac / 2023-12-06

Dnia 06.12.2023 r. zawarto umowę z Wykonawcą Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe PROBUDREM Kazimierz Lipiński Spółka Jawna na realizację projektu pn. „Modernizacja Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie - etap II”
Cel główny: Zwiększenie oraz uatrakcyjnienie oferty kulturalnej dla mieszkańców Gminy poprzez dostosowanie infrastruktury domu kultury do profesjonalnej realizacji zadań oczekiwanych przez mieszkańców.
Cele szczegółowe: podniesienie standardu i poprawienie funkcjonalności pomieszczeń domu kultury, podniesienie jakości działań i atrakcyjności GOK, wsparcie komunikacji bezpośredniej mieszkańców, pobudzenie inicjatyw lokalnych i wzmocnienie tożsamości mieszkańców gminy, kształtowanie postawi potrzeb kulturalnych społeczeństwa, a także rozszerzenie działalności na szczeblu ponadregionalnym.

Zakres prac:
- Remont kuchni na piętrze;
- Remont biblioteki oraz komunikacji;
- Remont WC na parterze;
- Remont sali multimedialnej na Parterze;
- Przeróbka rozdzielnic elektrycznych w budynku.
Przeniesienie Biblioteki Gminnej z pierwszego piętra bez windy na parter pozwoli na korzystanie z jej zasobów zarówno osobom ze szczególnymi potrzebami, jak i seniorom. Dodatkowo usytuowanie GOKu obok zmodernizowanej sali widowiskowej pozwoli na wjazd osobom ze szczególnymi potrzebami bezpośrednio od wejścia do sali widowiskowej. Zaś rozbudowane pomieszczenie na parterze przeznaczone na działalność biblioteczną przyczyni się do większej swobody w poruszaniu.

Poprawa funkcjonalności i estetyki Gminnego Ośrodka Kultury umożliwi wzbogacenie oferty kulturalnej i rozszerzenie działalności edukacyjno kulturalnej, której odbiorcami będą mieszkańcy gminy Mstów, ale również pobliskich gmin we wszystkich grupach wiekowych, a w szczególności ludzi starszych. Modernizacja pomieszczeń uatrakcyjni działalność ośrodka oraz zwiększy komfort i jakość pracy. Zwiększy się w ten sposób liczba spotkań, warsztatów i prowadzonych zajęć adresowanych do różnych grup wiekowych.  Nowo wyremontowane pomieszczenia GOKu będą mogły skupić większe grono mieszkańców i pobudzić do szerszej działalności czego efektem będą nowe inicjatywy społeczności lokalnej.

Nazwa Funduszu: Fundusz Promocji Kultury
Nazwa zadania: Modernizacja Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie - etap II
Całkowita wartość zadania: 532.534,95
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego