Dzień Kobiet z GOKiem 2023 / 2023-03-15

Koncert z okazji Dnia Kobiet odbył się w niedzielę 12.03.2023 r. na sali widowiskowej GOKu. To kolejna impreza, która po czasach pandemii była bardzo wyczekiwana. Dla wszystkich możliwość uczestnictwa w kulturalnym wydarzeniu to okazja do oderwania się od codzienności i obowiązków. Tegoroczny koncert był wyjątkowy pod kilkoma względami. Składał się z występów kilkunastu osób. W repertuarze Anny Jantar oraz przebojów wszechczasów wystąpiła Magdalena Drążek, wokalista o niebanalnym głosie i osobowości. Dodatkowo swoje talenty prezentowali młodzi muzycy z grupy pianistów i gitarzystów, uczących się w Gminnym Ośrodku Kultury w Mstowie. Dodatkową atrakcją była oprawa, którą zorganizowały Panie z Koła Emerytów, częstując wspaniałymi wypiekami oraz kawą i herbatą. Było zatem coś dla ducha i ciała.
Młodzi wykonawcy skradli serca widowni swoimi talentami oraz urokiem. Dzieci i młodzież wykonywały utwory znane z repertuaru muzyki klasycznej i popularnej. Każdy dał z siebie wszystko i pokazał klasę.

Koncert rozpoczęli gitarzyści, pod opieką i przy akompaniamencie instruktora Tomasza Szejki. Wystąpili: Miłosz Gaudy, z utworem "Summer song"; Olaf Psiuk, z utworem "Can't help falling in love", Piotr Wyrazik, z utworem "Beautiful love", Oliwia Piotrowska, z utworem "Sweet home Chicago", Marcin Gajda, z utworem "Fly me to the moon", Julia Dyba, z utworem "My heart will go on" oraz Dominik Sawicki, z utworem " "Photograph".
W grupie pianistów, pod opieką Pana Grzegorza Kierata wystąpili Jędrzej Matysiak, zagrał "Walczyka" Anny Marii Klechniowksiej, Franek Gaudy zagrał "Kumoszki", Albert Środziński zagrał "Piosenkę o konikach polnych", Antonina Singh wykonała "Requiem dla snu", Liliana Psiuk zagrała utwór "Maneskin" oraz Michalina Juchnik wykonała "Walc a-moll" F. Chopina.

Młode talenty oraz nieprzeciętny głos Magdaleny ściągnęły na salę widownię, która ledwie zmieściła się w sali widowiskowej. Dosłownie sala pękała w szwach.

Organizatorzy koncertu dziękują wszystkim za wspaniałe występy, a widowni za wytrwałość i oddanie. Poza podziwem i brawami zebrani żywo uczestniczyli w koncercie śpiewając i tańcząc (jak się dało).