Czesław Śpiewa / 2019-03-12

Na sali widowiskowej Gmnnego Ośrodka Kultury w Mstowie zawitał długo wyczekiwany gość. Artysta bardzo szczególny - nietuzinkowy i nieszablonowy – jedyny w swoim rodzaju - Czesław Mozil. Niezaprzeczalnie muzyk ten wykreował zupełnie indywidualny styl w muzyce i sztuce scenicznej. Jest dziś rozpoznawalny przez wszystkich - gdyż każdy fan i każdy przeciwnik rozpoznaje ten styl.

Zespół „Czesław śpiewa” pojawił się na falach radiowych z utworami „Maszynka do świerkania” , „Żabka” czy „W sam raz”. Tych utworów nie da się pomylić z nikim innym. Niepowtarzalny klimat tych utworów jest efektem połączenia nietypowego instrumentu - akordeonu, awangardowego stylu i barwy głosu. 

Czesław Mozil zafundował widowni występ w typu „standup”, w którym zdradził wiele sekretów swojego życia artystycznego. Opowiedział ciekawostki z życia uzupełniając je wstawkami z najpopularniejszych utowrów i podkreślając swój monolog efektami dzwiękowymi w postaci melodii przygrywanych na keyboardzie. Cały występ przepełniony był inteligentnym dowcipem i miękką ironią powiedzianą mozilową barwą głosu.

Po koncercie płyty i książki artysty rozeszły się tak szybko jak szybko błyskały migawki aparatów fotograficznych fanów.

My zostaliśmy w przekonaniu że Czesław nie śpiewa, lecz melodyjnie recytuje teksty, które w mistrzowski sposób są napisane. Wiemy, że Czesław ponad wszystko kocha swój wizerunek – kocha swoją widownię, kocha to co robi.


 

Galeria zdjęć