Żywa architektura w Gminie Mstów / 2015-05-13

8 maja b.r. na terenach rekreacyjnych nad Wartą (za Urzędem Gminy w Mstowie) odbyły się po raz pierwszy Warsztaty Wiklinowe, na które zaprosili Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz oraz Gminny Ośrodek Kultury w Mstowie. Całą akcję przeprowadziło Centrum Warsztatowe Parostatek z Cieszyna, które zajmuje się projektowaniem, sadzeniem oraz pielęgnacją konstrukcji z rosnącej wierzby. Budowle powstają w wyniku zasadzenia długich, świeżych pędów wierzbowych. Plecione konstrukcje rosną, zazieleniają się i zmieniają z każdym rokiem. Od godz. 9.00 rozpoczęto budowę żywej architektury czyli dużej, zielonej altany. W warsztatach tłumnie brały udział przedszkolaki, dzieci oraz młodzież z placówek szkolnych z Gminy Mstów. Prowadzący zorganizowali także serię zajęć warsztatowych, na których tworzono wierzbowe kule oraz tacki. Wspólna praca na świeżym powietrzu zaowocowała wspaniałą konstrukcją altany, którą będzie można podziwiać przez kolejne lata.