Zajęcia dla miłośników fotografii cyfrowej / 2021-10-04

Jeśli interesuje Cię fotografia i zadajesz sobie pytanie jak poprawnie i ciekawie fotografować krajobrazy, to Gminny Ośrodek Kultury w Mstowie przygotował propozycję właśnie dla Ciebie. Zajęcia z fotografii cyfrowej mają na celu uświadomić uczestników zajęć o pewnych istotnych rzeczach, które powinny być uwzględnione w fotografii krajobrazowej.
Zajęcia będą poruszać takie ważne pojęcia jak m.in. światło. Trzeba pamiętać, że to właśnie światło tworzy podstawę fotografii. Światło jest kluczowe, aby stworzyć intrygujące zdjęcie. Zadaniem fotografa jest poszukiwanie odpowiedniego oświetlenia dla konkretnego ujęcia. Innym istotnym pojęciem jest kompozycja, która jest fundamentem udanego zdjęcia w fotografii krajobrazowej. Ciekawa kompozycja podobno jak światło sprawią że dane zdjęcie będzie się wyróżniać pośród innych prac. Świadoma kompozycja podczas wykonywania zdjęcia pozwoli uniknięcia konieczności przycinania go w danym programie do obróbki zdjęć.Ważną rzeczą jest także odpowiednie miejsce. Aby uchwycić to, co jest w danej chwili interesujące, czyli na przykład światło w ciekawej kompozycji. 
Wszystkie zdjęcia plenerowe uczestników zajęć będą zapisywane na karcie pamięci w formacie RAW. Później każde zdjęcie będzie przez nich poddane odpowiedniej obróbce przy pomocy programu graficznego - kadrowanie, ekspozycja, kolor, wyostrzanie, a na koniec, zdjęcie będzie zapisywane w formacie JPEG. Wszystko to, będzie odbywało się w formie „zabawy ze zdjęciem”. 
Zapraszamy serdecznie do Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie na zajęcia z Fotografii Cyfrowej. Fotografia Krajobrazowa w każdy wtorek i czwartek godz. 17.00 w sali plastycznej GOKu.
IMG_0279-1fotografia_małe