Wirtualna kartka dla Taty / 2020-06-25

Gminny Ośrodek Kultury w Mstowie w dniu 23 czerwca po raz kolejny rozdał nagrody dla małych artystów. Okazją był Konkurs Plastyczny "Wirtualna kartka dla mojego Taty". Tematem była właśnie kartka ale nie wykonana w technice plastycznej tradycyjnej lecz przy użyciu programu graficznego. Każdy uczestnik mógł wykonać jedna kartkę dla Taty, wykorzystując możliwości programu MS PAINT. Wszystkie nadesłane pracę zawierały w sobie pewien niepowtarzalny przekaz i wyraz artystyczny. Jury nagrodziło prace, w których wkład pracy był największy a pomysł autorski. 


W związku z istniejącym stanem epidemicznym uczestnicy konkursu i Organizator spotkali się w sali widowiskowej GOKu, z dbałością o zasady bezpieczeństwa. Bezcenne dla wszystkich jest to że możemy choć w ten sposób spotkać się w przestrzeni kultury. Szczególnie w dniu poświęconym Ojcom - którzy mogli osobiście odebrać upominek dla siebie, towarzysząc własnemu dziecku w ceremonii ogłoszenia wyników. Nagrodzone dzieci otrzymały dyplom, grę oraz kartkę dla Taty, wykonaną na Konkurs i wydrukowaną przez Drukarnię Intersum jako pocztówkę. 
Rozdano 14 dyplomów za nagrodzone prace, w tym cztery nagrody za miejsca I - III oraz wyróżnienia. 


Konkurs ten był dopełnieniem akcji plastycznej, która miała na celu aktywizację ludzi podczas czasu Pandemii. Organizator miał też za cel zmobilizować dzieci i ich rodziców do wspólnego tworzenia. Konkurs na Dzień Mamy i Konkurs na Dzień Taty miał połączyć wspólnym działaniu dzieci i rodziców, którzy pomogli w w wykonaniu pracy. Natomiast trzeci element akcji - film na Dzień Dziecka dał instrukcje do wspólnego tworzenia w domowym zaciszu. Wszystkie trzy dni poświęcone rodzinie połączyły trzy wydarzenia w ramach zajęć artystycznych by motywować do rodzinnego działania. 

 

Galeria zdjęć