Wakacje z GOKiem - czerwiec - lipiec 2021 / 2021-07-27

Sytuacja luzowań obostrzeń pandemicznych pozwoliła swobodnie wyjść na tereny otwarte i rekreacyjne. Instruktorom plastyki GOKu w Mstowie pozwoliła na organizację wakacyjnych atrakcji na świeżym powietrzu.

W pierwszych dwu tygodniach wakacji Gminny Ośrodek Kultury w Mstowie zorganizował dla dzieci zajęcia artystyczne i rekreacyjne. Na mstowskim rynku odbyły się spotkania, w trakcie których dzieci mogły za darmo i dobrowolnie skorzystać z różnych form ciekawego spędzenia czasu wolnego.

Propozycje podzielone były na dwa bloki tematyczne: plastyczny poświęcony malowaniu, oraz rekreacyjny skoncentrowany na grach i zabawach.

Dzieci w każdym wieku mogły korzystać z różnych propozycji, takich jak stanowisko malowania gigaobrazu na folii, przy użyciu farb i pędzli; stanowisko malowania kredą na dużym kartonie leżącym na placu rynku; stanowisko kolorowanek przy stoliku z kredkami; stanowisko malowania gąbkami i wałkami wykonując odbitki i kolorowe obrazy na dużych kartonach.

Jedną z cech tych zajęć było zaangażowanie do tworzenia całego ciała, dzieci musiały wykazać się sprytem i wytrwałością w doborze farb, przy odbijaniu rąk, czy wałkowaniu obrazów i rysowaniu kredą na kartonie leżącym u ich stóp. Wszystko to zostało, przez małych artystów, potraktowane jako wyzwanie i przygoda. Efektem tych wakacyjnych działań jest wystawa prac, która będzie prezentowana na stronie internetowej GOKu.

Bezdyskusyjnym hitem wakacyjnych „szaleństw” okazały się zajęcia z balonami. Balony można było samemu wypełnić powietrzem lub wodą. Służyły one wówczas do różnych celów. Te napompowane powietrzem można było udekorować malując na nich wzory mazakami; można było nimi grać. Te napełnione wodą służyły jako piłka do gry, do zawodów turlania, czy do gry w hokeja. Natomiast najlepiej sprawdzały się jako „bomby”, którymi dzieciaki obrzucały się aż do pęknięcia balonu. Słoneczna pogoda sprzyjała wodnym bitwom a entuzjazm dzieci nie miał końca.