Nowe zajęcia GOKu, czyli "w zdrowym ciele zdrowy duch" / 2022-01-10

Nowe zajęcia GOKu, czyli

W styczniu 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Mstowie startują nowatorskie zajęcia ruchowo - rekreacyjne przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych.
1. Zajęcia Pilates na macie – 11 stycznia 2022 r., wtorek godz.18:00

Zajęcia oparte na jednej z najskuteczniejszych i najtrwalszych metod wzmacniania oraz kształtowania mięśni głębokich, przede wszystkim grzbietu i brzucha. Ta wszechstronna i skuteczna metoda, została opracowana przez Josefa Pilatesa. Jest ona polecana ludziom w każdym wieku, niezależnie od kondycji fizycznej, przeznaczona w szczególności dla osób mających problemy z kręgosłupem, stawami oraz dla osób po kontuzjach. Dzięki regularnym treningom zyskujesz poprawę sylwetki, stabilizację kręgosłupa, wzmocnienie mięśni dna miednicy. Pilates pomaga też wysmuklić sylwetkę, poprawia elastyczność i sprężystość ciała, oraz uwalnia umysł od stresu. Rozluźnia tym samym napięcie mięśniowe, co bardzo często jest powodem różnych dolegliwości bólowych.


2. Zajęcia spalające tkankę tłuszczową HIIT - 12 stycznia 2022 r., środa godz.18:00

HIIT (High Intensity Interval Training) to trening interwałowy podczas, którego przeplatany jest wysiłek o maksymalnej intensywności, z wysiłkiem o intensywności umiarkowanej. Czas trwania wysiłku rozliczany jest od 10 - 20 minut, jednak właściwie przeprowadzony trening, obejmuje także rozgrzewkę oraz stretching.


Jeśli Twoim celem jest:

poprawa kondycji układu krążenia,

zwiększenie wytrzymałości,

utrata tkanki tłuszczowej

To trening HIIT jest dla Ciebie! Pozwala on przyspieszyć metabolizm (utrzymując ten stan nawet do 16 h po zakończonym treningu). Przez wielu program ten uważany jest za najskuteczniejszą formę ruchu, pozwalającą na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

3. Zajęcia Zdrowy Kręgosłup – 13 stycznia 2022 r., czwartek godz.18.00

Ćwiczenia na bazie metody Pilates, ukierunkowane głównie na wzmacnianie i rozciąganie mięśni głębokich. Uwaga zwrócona jest również na mobilizację obręczy barkowej i biodrowej,a także odciążanie kręgosłupa oraz naukę prawidłowych nawyków, pozwalających zapobiegać i niwelować ból. Zajęcia te są fundamentalną podstawą dla osób, które chcą rozpocząć ćwiczenia w formie leczniczej, nauczyć się pracy z ciałem i zwiększyć swoją świadomość ruchową. W szczególności dedykowane są osobom, które posiadają dolegliwości bólowe związane z przeciążeniami kręgosłupa na skutek np. niewłaściwej pozycji ciała w trakcie pracy. Zajęcia te są jednocześnie dobrym wstępem do poznania metody Pilates i późniejszej kontynuacji aktywności na innych formach zajęć.

Koszt: 15 zł za 60 minut zajęć

Zapisy: Aleksandra Waliczek, telefon 728 858 222
zajęcia_gok