Mstowski Kiermasz Bożonarodzeniowy / 2021-12-07

Dzień 6 grudnia jest czymś oczywistym. Pierwsza niedziela grudnia najbliższa tej dacie stała się tradycją w Gminie Mstów. Natomiast dzień 5 grudnia 2021 roku stał się datą o randze historycznej, gdyż po raz pierwszy na płycie rynku w Mstowie odbył się "Mstowski Kiermasz Bożonarodzeniowy".
Mikołaj św. odwiedzający Mstów i goszczący się na Placu Mickiewicza we Mstowie, tradycyjnie obdarowywał prezentami dzieci, młodzież a nawet dorosłych. W tym dniu w niejednym dorosłym odzywa się dziecko. Bo, kto by nie chciał dostać upominku czy poczuć jeszcze raz magię tej chwili. Dlatego, dzięki Wójtowi Gminy Mstów odbyła się po raz kolejny mikołajkowa impreza plenerowa. Zrealizowana przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie oraz podmioty i firmy współpracujące. Dzięki temu na placu Mickiewicza we Mstowie rozbłysnęły barwne światła przy drzewach okalających rynek, stanęły namioty dla wystawców w ramach kiermaszu bożonarodzeniowego, rozłożona została scena, na której swoje miejsce zajął św. Mikołaj ze swoimi bogato wypchanymi workami na prezenty. Poza tym rozbrzmiewała świąteczna muzyka i zabawy prowadzone przez Animatorów. A wszystko to przy pięknie rozświetlonej choince i aniołach, pod gwieździstym, grudniowym niebem.
W tak niepowtarzalnej scenerii przebiegała cała impreza, którą uroczyście rozpoczął Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz oraz zaproszeni goście. Popłynęły ze sceny serdeczne życzenia świąteczne oraz miłe słowa uznania dla wszystkich, którzy włożyli swoją pracę, zapał i talent w przygotowanie stoisk, produktów oraz tych największych i tych najdrobniejszych prac organizacyjnych.
Niepodważalnie spotkanie z Mikołajem było największym przeżyciem dla dzieci, ale i dla rodziców. Trudno policzyć ile było tam uśmiechów czy zrobionych na pamiątkę zdjęć. Szczególnie bezcenne były pełne energii podskoki czy uśmiechy - szczere oznaki radości dzieci z otrzymanego prezentu.
Jednak gwiazdami wieczoru były Panie z Kół Gospodyń Wiejskich i Panowie - ich pomocnicy.
Debiutujące w tym roku Panie należące do kół gospodyń, były szczególnie doceniane i podziwiane. Same również mocno przeżyły przygotowania jak i kiermasz. Ale było warto! To co Panie wystawiły w swoich namiotach było rewelacyjne. Począwszy od misternych robótek ręcznych, ozdób świątecznych, przez pachnący barszcz po wyszukane wypieki i niespodzianki kulinarne. Gdy tylko wybiła godzina 15:30 rynek zapełnił się widzami i uczestnikami oraz rózgami, prezentami, ozdobami i zapachami słodkości, gofrów, waty cukrowej, popcornu czy grzanego wina i barszczu z kiełbasą.
W kiermaszu udział wzięły Panie z Kół Gospodyń z Brzyszowa, Jaskrowa,  Kobyłczyc, Krasic, Małus Małych, Małus Wielkich, Mokrzeszy i Mstowa.
Impreza ta pokazuje jak wiele dobrego można robić i na jak wiele dobrych rzeczy nas stać. Organizatorzy jeszcze raz składają podziękowanie na ręce wszystkich za ich wkład w realizację tego przedsięwzięcia i życzą dobrych Świąt Bożegonarodzenia.

Galeria zdjęć