Mikołajki z GOKiem 2020 / 2020-12-08


Mstowskie "Mikołajki" w tym roku przybrały nieco inny wygląd niż do tej pory. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników, ich rodzin oraz pracowników Gminnego Ośrodka Kultury, wydarzenie to odbyło się na innych zasadach. Zgromadzenie na placu Mickiewicza zostało zastąpione kameralnym spotkaniem z Mikołajem w sali sołeckiej w budynku GOK w Mstowie. Kochany przez wszystkie dzieci św. Mikołaj zasiadł na swoim czerwonym fotelu w specjalnie przygotowanej sali, natomiast wszystkie dzieciaki mogły przyjść w wyznaczonym dla siebie terminie spotkania. Dzięki temu w miejscu spotkania nie tworzyły się skupiska osób i w sposób komfortowy Mikołaj mógł porozmawiać z przybyłym dzieckiem. 
Każdy dbał o to, by zachowywać zasady bezpieczeństwa, mieć maseczkę i zdezynfekowane ręce. Okoliczności te, mimo iż dość trudne nie zakłóciły jednak magii rozdawania prezentów. Było wiele radości, były piosenki i wierszyki oraz prezenty od dzieci dla Mikołaja. Dlatego też Mikołaj był bardzo hojny dla dzieci. Przybył z bardzo dużą ilością i różnorodnością przedmiotów. Dzieci zabrały ze sobą wiele gier, piłek do gry, poduszek, zabawek oraz mnóstwo maskotek i przytulanek. Poza tym otrzymały mały poczęstunek w postaci soczku i słodkości.
Wiele uśmiechniętych buzi zostało uwiecznionych na zdjęciach, robionych aparatem telefonicznym rodziców. Były też dzieci nieśmiałe, ale i one wyszły zadowolone. Mikołaj i jego asysta starali się dać z siebie wszystko, by spełnić oczekiwania dzieci. Z tego też powodu św. Mikołaj gościł w Mstowie, aż trzy dni i zapowiedział, że wróci tu jeszcze, gdy tylko dzieci będą pisać do niego listy, nawet takie e-mailowe. Na sam koniec przypomnieć należy, iż prezenty - z roku na rok coraz ładniejsze - ufundował Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz, a organizacją całości zajęli się pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie.

 

Galeria zdjęć