Majówka z GOKiem 2016 r. / 2016-05-10

Maj to miesiąc kuszący wszystkich piękną pogodą i widokami, dlatego też większość z nas szuka uroczych miejsc do wypoczynku i biesiadowania. Weekend majowy jest najlepszą okazją do ruszenia w podbój nowych miejsc. Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie już po raz kolejny zorganizowali ciekawą alternatywę na spędzenie czasu w sposób ciekawy i aktywny. Byliśmy już w opolskim ZOO, gdzie dzieciaki mogły chodzić pomiędzy lemurami czy karmić foki; byliśmy też w Juraparku w Ochabach, gdzie można było zwiedzać dom odwrócony "do góry nogami". Tym razem odkryliśmy równie ciekawe miejsce całkiem niedaleko. Majówka z GOKiem miała miejsce w przepięknych plenerach na szlaku Orlich Gniazd. Widzieliśmy zamek w Mirowie, Bobolicach i Ogrodzieńcu. W otoczeniu zamku spędziliśmy bardzo aktywnie czas wolny, poddając się ciekawym zajęciom z pogranicza fizyki. Na wesoło można było poznać siły natury, które w odpowiedniej oprawie sprawiają niemałą frajdę. I tak można było wsiąść do samochodu obracającego się wokół własnej osi (niczym bęben betoniarki) lub karuzeli z poruszającymi się stanowiskami, czy pędzić w saniach na torze saneczkowym. Dodatkowo każdy mógł zobaczyć jak wyglądały niegdyś zamki warowne Jury w Parku Miniatur oraz dowiedzieć się jakie osobliwości z tutejszych legend straszą do dziś w Domu Strachów. Mimo wahań pogody wszystkim uczestnikom dopisywał dobry humor i zapał do zabawy.