Koncert Grażyny Brodzińskiej- muzyczna podróż w świat operetki, muzyki filmowej i piosenek okresu międzywojennego. / 2019-11-19

I stało się. Koncert listopadowy pod hasłem muzyki klasycznej stał się tradycją. Do tego tak dobrze odbieraną, że Sala Widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie ponownie okazała się za mała.

17 listopada br. na mstowskiej scenie wystąpiła postać niebanalna – ikona polskiej sceny operowej Grażyna Brodzińska. Artystka bardzo utalentowana i pracowita. Cały czas jest aktywna zawodowo przez co pracuje z pasją – a że śpiew to jej pasja – to widać podczas występów.

Artystka jest córką śpiewaczki Ireny Brodzińskiej i reżysera Edmunda Waydy oraz żoną aktora Damiana Damięckiego.

Na scenie zadebiutowała w roku 1969 i równe 50 lat później pojawiła się na scenie mstowskiej. Tym bardziej był to zaszczyt dla Organizatora, Władz Gminy i wszystkich zgromadzonych na widowni.

Występ Grażyny Brodzińskiej był eleganckim spotkaniem z piosenką operową i operetkową - jakiej nie ma w życiu codziennym. Był to wspaniały bardzo szczególny ponieważ artystka zaprezentowała bardzo dynamiczny repertuar, bardzo ciekawy i zaskakujący. Pięknie wyśpiewała utwór operetkowy, zabawny utwór z winem w treści oraz uwielbiany przez wszystkie pokolenia „Seksapil”.

Koncert śmiało można określić mianem „ambasadora muzyki klasycznej”.

Występ artystki ubogacał zespół muzyków akompaniując na skrzypcach (Laura Bukowska), gitarze basowej (Kosma Kalamarz) oraz stage piano (Michał Rorat). Ten współczesny akompaniament niczym nie ujmował klimatu koncertu a stanowił bogate uzupełnienie. Muzycy uzupełniali repertuar utworami instrumentalnymi do których kilkakrotnie widownia śpiewała znane sobie fragmenty.

Koncert był wspaniałym doświadczeniem dla widowni jak również dla samych artystów pozytywnie zaskoczonych aktywnością publiczności i serdecznym przyjęciem.

Tego wieczoru miało miejsce jeszcze jedno wydarzenie. Przed koncertem odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu fotograficznego ogłoszonego przez Bibliotekę Gminną w Mstowie oraz wręczenie dyplomów w ramach akcji bibliotecznej „Mała książka, Wielki człowiek”.

Konkurs fotograficzny miał na celu rozsławienie walorów przyrodniczych i geograficznych gminy Mstów. „Nowe spojrzenie na Gminę Mstów” zakładało wyczulenie uczestników na piękno okolic Mstowa. Wśród nadesłanych prac zwyciężyły te, których elementy dało zidentyfikować się w konkretnym miejscem a jednocześnie ukazywały detal, który zachęcał do odwiedzenia tego miejsca. Nagrody otrzymali: I miejsce – Dorian Żak, II miejsce – Aneta Kidziun, III miejsce – Katarzyna Kasprzycka.

Kolejnym wydarzeniem, które pierwszy raz miało miejsce w Bibliotece Gminnej w Mstowie i Filiach, było wręczenie nagród w ramach projektu „Mała książka – Wielki człowiek”. Akcja ta polega na promocji czytelnictwa przez zaproszenie do Biblioteki najmłodszych czytelników czyli dzieci w wieku przedszkolnym. Akcja została bardzo entuzjastycznie przyjęta. Mali czytelnicy za odwiedzenie biblioteki i wypożyczenie książek, dostawał naklejkę na specjalną kartę czytelniczą. W pierwszej odsłonie wystąpiło siedmioro dzieciaków. Zostali uhonorowani dyplomem oraz upominkiem. Pozostałych czytelników biorących udział w projekcie zachęcamy do wytrwałości a tych, którzy jeszcze nie przystąpili do akcji zapraszamy do Biblioteki Gminnej w Mstowie.

Organizator: Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminna w Mstowie

Sponsor: Cemex

Podziękowania dla Pizzerii "Cicha Woda" oraz Karczmy Rzym

Foto: Maciek Juszczyk

Galeria zdjęć