Jura ROK Festiwal / 2022-05-30

29 maja 2022 r. w Koniecpolu odbyła się. 6 edycja Jura ROK Festiwal, czyli dorocznego święta folkloru zainicjowanego i koordynowanego przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.

Na Rynku w Koniecpolu zaprezentowały się zespoły folklorystyczne z gmin partnerskich, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Koniecpola, a także tancerze Częstochowskiego Teatru Tańca.

Festiwalowi jak co roku towarzyszyło ogłoszenie wyników Jurajskich Konkursów Plastycznych, także konkurs „Legendy Jury”, czyli jurajskich legend, baśni, podań. Do realizacji tegorocznej edycji Festiwalu na zasadzie partnerstwa przystąpiło 7 Gmin: Olsztyn, Kłomnice, Poczesna, Przyrów, Kłobuck, Kruszyna i po raz pierwszy Gmina Mstów. Koła Gospodyń Wiejskich z naszej gminy stanęły na wysokości zadania i przygotowały specjały, które były ozdobą stoiska „Owocowo w Mstowie”. W czerwonym, charakterystycznym namiocie Gminy Mstów można było znaleźć m.in. pierniczki, ciasta (szarlotka, jabłecznik), róże, muffinki, ciasteczka w kształcie jabłka, przekąski na raz, sok jabłkowy, a także świeżo robione racuchy. Prezentowano także hafty, poduszeczki i naturalne mydełka w kształcie jabłka oraz gminne materiały promocyjne: długopisy, mapy, foldery, publikacje książkowe. Stoisko Gminy Mstów było niezwykle atrakcyjne i ku naszemu zadowoleniu cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. Połączone siły pań z KGW Jaskrów, Mstów, Brzyszów, Małusy Małe, Małusy Wielkie, Kobyłczyce, Krasice i Mokrzesz stworzyły niepowtarzalne stoisko promocyjne, które było wspaniałą wizytówką Gminy Mstów. Podczas występów muzycznych zaprezentowały się także „Mstowianki”, które zaśpiewały 5 utworów z towarzyszeniem człowieka orkiestry Waldemara Mazura. Wspólne działania Pań z Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Mstów pokazały, iż „w ludziach siła”. Dziękujemy za ich ogromny wkład w promocję Gminy Mstów w regionie częstochowskim.

Galeria zdjęć