"GOK o krok" II edycja / 2016-04-26

Ruszyła tegoroczna akcja pod hasłem "GOK o krok" polegająca na przybliżeniu działalności Gminnego Ośrodka Kultury mieszkańcom okolic Mstowa. Zainteresowane akcją Szkoły stały się miejscem twórczych spotkań uczniów i Instruktorów GOKu. W ustalonych dogodnych terminach, dzieciaki w różnym wieku uczestniczą w zajęciach artystycznych poszerzających ich horyzonty twórcze. Zajęcia te różnią się od zajęć plastycznych w szkołach szczególnie formą i treścią. Stanowią dużą dawkę doświadczeń artystycznych poprzez różnorodne i ciekawe łączenie rożnych technik i materiałów plastycznych.
Tematy realizowane w tym bloku to: "wiosenne wazony" w technice dekupażu i kolażu, maskotki "Pingwinki" będące trójwymiarową zabawką szytą przez dzieci we współpracy z Instruktorami, "obraz z kwiatami" wykonany w technice grafiki warsztatowej w formie druku wypukłego oraz "motyle" malowane farbami do szkła wykonane w technice witrażu.
Autorami akcji i jej realizatorami są Instruktorzy plastyki Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie, p. Agnieszka Flaszka-Kwiatkowska i p. Artur Śpiewak, pasjonaci sztuki, którzy wkładają wiele pasji, czasu i wysiłku w to, by Ci młodsi mieszkańcy Gminy mogli poznać tą najciekawszą stronę Sztuki.
Część prac wykonanych podczas akcji zostanie zaprezentowana na wystawie w Gminnym Ośrodku Kultury, o czym wcześniej poinformujemy.