Dzień Kobiet z Tadeuszem Drozdą / 2017-03-10

Dzień Kobiet z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mstowie – już za nami. W całej okolicy, miastach, w całym kraju na ulicach pojawili się handlarze z bukietami kwiatów, mężczyźni niosący róże, tulipany, goździki dla swoich kobiet. Część osób świętowała ten dzień w restauracjach czy instytucjach kultury. Tak było też we Mstowie. Wiele osób przybyło do Gminnego Ośrodka Kultury by spędzić ten wieczór w sposób niekonwencjonalny.Uczestnicy „Dnia Kobiet” mieli okazję do podziwiania twórczości artystycznej dwóch gości wieczoru. Pierwszym był p. Stefan Gadzina, zajmujący się malarstwem, drugim był p. Tadeusz Drozda – satyryk, znany z działalności telewizyjnej i estradowej.

Stefan Gadzina – artysta amator z zamiłowania do sztuki wykonuje obrazy o tematyce pejzażowej, w technice suchej pasteli i malarstwa akrylowego. Widoki z jego obrazów są pełne spokoju i uroku. Oglądanie tych dzieł pozwala na chwilę odpoczynku i zadumy.

Co się tyczy natomiast, działalności Pana Tadeusza słowa są zbędne. Wszyscy wszak znają jego osobę z programu telewizyjnego „Herbatka u Tadka” czy „Śmiechu warte”. Ten „dyżurny satyryk kraju” ukazał podczas wieczoru cały kunszt własnego rzemiosła. W sposób subtelny i zabawny wprowadził wszystkich w różne życiowe tematy, ukazując jednocześnie ich różne aspekty, z głębokim naciskiem na tę żartobliwą kwestię. Śmiało możemy powiedzieć, że nie było na sali osoby, która by się nie uśmiechnęła. W tym dobrym nastroju wszyscy rozeszli się do domu, pytając już o następne wydarzenie.